товариство
з обмеженою
відповідальністю
ПРОЕКСПЕРТ

незалежна оцінка

нерухомості
          обладнання
                    автотранспорту
                              шкоди об'єктам нерухомості
Оцінка обладнання.
Оцінка обладнання може виконуватися, як в рамках окремого завдання, коли об'єктом оцінки є безпосередньо обладнання, так і бути складовою частиною великої роботи з оцінки майна підприємства в цілому, коли крім обладнання, оцінюються та інші активи, такі, як нерухомість, автотранспорт і т. п.
Найпоширенішими випадками, коли необхідна незалежна оцінка обладнання, є:
- Бухгалтерський і податковий облік;
- Внесення майна для формування статутного фонду юридичної особи;
- Оцінка основних засобів підприємства для продажу;
- Передача основних засобів підприємства в заставу для отримання кредиту;
- Страхування обладнання для визначення страхової суми.

Основна особливість оцінки обладнання полягає в його великій номенклатурі: від дорогих промислових верстатів і складних технологічних ліній, що випускаються одиничними екземплярами, до побутової та офісної техніки. Дана особливість має суттєвий вплив, як на складність робіт по оцінці, так і на вартість.
Також, до особливостей оцінки обладнання можна віднести дефіцит інформації щодо унікальних одиниць або старих зразків, які вже морально і технологічно застаріли, випуск яких припинено, але на підприємствах таке обладнання продовжує експлуатуватися. Дана особливість нерідко має суттєвий вплив на терміни виконання робіт по оцінці. Плануючи замовляти оцінку подібного обладнання, необхідно враховувати цю обставину.
Окремо слід відзначити, що в більшості випадків під незалежною оцінкою обладнання мається на увазі визначення його ринкової вартості (в бухгалтерському обліку вона також називається "справедливої" вартістю).
Часто виникає питання, в чому відмінність балансової вартості від ринкової. Головна відмінність балансової (залишкової) вартості від ринкової полягає в тому, що балансова вартість - це результат такої бухгалтерської процедури, як "амортизація", яка є суто бухгалтерською операцією, яка не враховує ніяких ринкових чинників, властивих даному обладнанню. До ринкової вартості така бухгалтерська операція не має ніякого відношення і отримана балансова вартість може бути, як вище, так і нижче ринкової. Зокрема, нерідкі випадки, коли устаткування повністю амортизовано і має нульову балансову вартість, але при цьому знаходиться в справному стані, продовжує виконувати свої функції і має досить високу ринкову вартість.
Замовляючи в ТОВ "ПРОЕКСПЕРТ" незалежну експертну оцінку обладнання, Ви можете бути впевнені в тому, що оцінка буде виконана в повній відповідності з нормами чинного законодавства.

Необхідність в незалежній оцінці нерухомості виникає в самих різних ситуаціях. Це можуть бути як вимоги чинного законодавства, так і бажання учасників угоди отримати незалежне судження про ринкову вартість конкретного об'єкта нерухомого майна.

Оцінка транспортних засобів - це процес визначення ринкової вартості авто- і мототранспорту, а саме: легкових і вантажних автомобілів, мопедів (скутерів) і мотоциклів, інших колісних транспортних засобів. На даний момент одним з найбільш затребуваних видів оцінки транспортних засобів є оцінка автомобіля.

Оцінка збитку, нанесеного власнику об'єкта нерухомості, дозволяє визначити величину матеріальної шкоди, яка отримана таким власником в результаті незаконних дій третіх осіб. З точки зору чинного законодавства, незаконними діями третіх осіб є будь-які дії, які призвели до виникнення матеріального збитку.
© ТОВ "ПРОЕКСПЕРТ" м. ХАРКІВ
тел. 752-9903, 067-705-7604, 050-711-7374
Viber / WhatsApp: +380-67-705-7604, e-mail: ПРОЕКСПЕРТ